A Chanel Kulturális Alap új díjjal
Chanel Kulturális Alap most hirdette ki a rangos Chanel Next Prize tíz szerencsés nyertesét. Díj, amely a művészet és a kultúra nemzetközi világának feltörekvő tehetségeit ismeri el. A díj második kiadása nemcsak elismerést, hanem valódi anyagi támogatást is jelent a nyerteseknek, akik fejenként 100 000 eurót kapnak. Ezzel az összeggel nemcsak folytathatják alkotói pályájukat, hanem a legambiciózusabb művészi projektjeik megvalósítását is.
A nyertesek egy kétéves mentori és hálózatépítő programban is részt vehetnek, amelyet a Chanel kulturális partnerei vezetnek, köztük a híres londoni Royal College of Art. Ez felbecsülhetetlen értékű támogatás, amely lehetővé teszi a tehetség kibontakozását és növeli a siker esélyét a művészet dinamikus világában. A Chanel Next Prize nem csupán egy díj, hanem a márka fiatal tehetségek népszerűsítése és támogatása iránti elkötelezettségének megnyilvánulása. Ez egy egyedülálló lehetőség a művészek számára, hogy fejlődjenek és megvalósítsák álmaikat. A Chanel márka számára pedig egy lehetőség, hogy új korszakot teremtsen a művészet és a kultúra világában.
Chanel Kulturális Alap mint a művészeti mecenatúra egy formája
A Chanel márka folytatja küldetését, hogy népszerűsítse és támogassa azokat a művészeket, akik merészen újradefiniálják művészeti és kulturális területeiket. A Chanel Next díj nyertesei hat különböző országból érkeznek: Nagy-Britanniából, az Egyesült Államokból, Írországból, Brazíliából, Szingapúrból és Grúziából. Munkájuk sokféle területet ölel fel, mint például a vizuális művészet, a film, a tánc, a videojáték-tervezés, az előadás, az opera és a digitális művészet.
A Chanel Next Prize 2021-ben indult a Chanel Kulturális Alap elnevezésű globális kezdeményezés részeként. Célja a kultúrát gazdagító eszmék kibontakozásának felgyorsítása volt, ezzel is folytatva a divatház nagy múltú mecénás hagyományát. Yana Peel, a Chanel művészeti és kulturális globális igazgatója, hangsúlyozta: a díj célja olyan művészek munkásságának erősítése, akik nemcsak a világ arculatát változtatják meg, hanem újrafogalmazzák tudományáguk határait is. Minden nyertest katalizátorként és úttörőként jellemeztek, aki megzavarja a bevett gyakorlatot a saját kulturális területén.
A zsűri olyan híres személyiségekből állt, mint: Tilda Swinton, Cao Fei és a Legacy kurátorai Russell és Hans Ulrich Obrist. A nyertesek között olyan kiemelkedő alakok szerepelnek, mint: Tolia Astakhishvili, Kantemir Balagov, Oona Doherty, Sam Eng és Ho Tzu Nyen, valamint Fox Maxy, Camae Ayewa aka Moor Mother, Dalton Paula, Anna Thorvaldsdottir és Davóne Tines. Mindegyik nem csak a kivételes tehetséget képviseli, hanem a művészeti világ sokszínűségét is, amely Chanel örökségének alapvető eleme.
Szólj hozzá