A Valentino márka története
forrás: www.celebremagazine.world

Ez az olasz divatház évtizedek óta formálja és határozza meg a luxus, az osztály és az időtlen stílus fogalmát. A Valentino márka története ezért a siker és a divat iránti szenvedély története, amely kiállta az idő próbáját, miközben megőrizte eredeti szépségét. Szerény kezdeteitől Rómában, ahol az ötlet megszületett, a globális befolyásig és a mai örökségig felfedezzük ennek a divatlegendának a gyökereit és fejlődését, és meglátjuk, hogyan fejlődött az évtizedek során. Közelebbről megvizsgáljuk a tervezők kreativitását és azokat a hatásos pillanatokat, amelyek a Valentino márkát az egyik A világ 10 legdrágább márkája.

Kezdetek – Dolce Vita az 1960-as évekből.

A Valentino márka története az 1960-as évekre nyúlik vissza, amikor egy fiatal olasz, Valentino Garavani úgy döntött, forradalmasítja a divat világát. Ez volt az az időszak, amikor a ruhapiac úgy tűnt, új energiáktól nyüzsög, a Olaszország a kreativitás és az új trendek epicentrumává vált. Valentino maga Voghera városában, egy lombardiai kisvárosban született 1932. május 11-én. Már kiskorában érdekelte a divat, első tapasztalatait helyi tervezőknél és szabóknál, köztük nagynénjénél, Rosánál szerezte.

A fiú kezdettől fogva egyértelműen érezte, hogy a ruhatervezés áll hozzá a legközelebbi művészethez, ami arra késztette, hogy továbbfejlődjön a művészeti területeken. Szülei támogatásának köszönhetően lehetősége nyílt egy neves egyetemen tanulni École des Beaux-Arts a francia fővárosban. Ez az, ahol Párizs, élettel lélegzett által alapított szalonokban is megkezdte szakmai gyakorlatát Jean Dessè és Guy Laroche.

A Valentino márka rendkívüli története

1960-ban, Róma örök városának szívében Valentino Giancarlo Giammetti segítségével nyitotta meg első butikját, akivel nemcsak üzleti kapcsolatokat épített ki, hanem hosszú távú barátságot is. Együtt hozták létre a Valentino márkát, amely elismert pozícióval rendelkezik a nemzetközi színtéren. Valentino a Dolce Vitából merített ihletet Az akkori Olaszország, ami tükröződött terveiben. Tervező debütálása nemcsak elegáns, hanem merész ruhákat is mutatott, amelyek a kor szabadságának és függetlenségének szellemét tükrözték. Munkái egyrészt letisztultak, másrészt merész forma- és színkísérletek, amelyek egyedivé tették őket.

Valentino karrierjének egyik legáttörésesebb pillanata a „Valentino Red” bemutatása volt 1967-ben. Ez a telített, mély vörös árnyalat nemcsak a márka fémjelévé vált, hanem az osztály és a kifinomultság szimbóluma is. A “Valentino Red” a vörös szín császára lett a divatvilágban, rendkívül kívánatos és inspirál más tervezőket a színekkel való kísérletezésre. Ugyanebben az évben Garavani és Giammetti urakat is rangos díjjal tüntette ki Marcus Neiman.

A Haute Couture korszak

Néhány éven belül márkatörténet Valentino lendületet kapott, és a cég óriási népszerűségre tett szert. A tervezők üdvözölték őt “Róma királynője”. Az 1970-es és 1980-as években Garavani elsősorban lenyűgöző haute couture alkotásaival szerzett elismerést. Az estélyi ruhák és estélyi ruhák, amelyek elnyerték a modellek, színésznők és arisztokraták szívét, fémjelezték a márkát. Valentino 1989-ben kapta meg a következő díját, és ez volt a Becsületlégió parancsnoka címet. Ez a legmagasabb elismerés Franciaországban, amelyet a különböző területeken elért kiemelkedő teljesítményekért ítélnek oda.

Garavani szeretett különleges emberek és alkalmak számára ruhákat készíteni. Részletező volt, aki személyesen gondoskodott alkotásai minden részletéről. Levegős ruhák, elegáns jelmezek, testhezálló trench kabátok és az ikonikus vörös szín, amely az ő tiszteletére a “Rosso Valentino” nevet kapta – ez stílusának kvintesszenciája. Nem csoda, hogy a márka projektjei ekkora nemzetközi figyelmet kaptak. A divatház ügyfelei között számos film- és színpadi sztár, valamint politikusfeleség volt, köztük: Jacqueline Kennedy-Onassis.

A legikonikusabb kollekciók – a Valentino márka története

Az évek során a divatház számos ikonikus kollekciót hozott létre, amelyek továbbra is inspirációt jelentenek a tervezők számára szerte a világon. A korábban említett gyűjtemény mellett Valentino Red Collection (1967 ), azaz a klasszikus estélyi ruhák érzéki és elegáns változata, érdemes még néhányat megemlíteni. Érdekes példa kétségtelenül Marie Antoinette gyűjtemény 1973-ból, csupa kedves nyakkivágású és gyönyörű tüll ujjú ruhák, melyek mindegyike a francia királynő, Marie Antoinette ihletének kifejezéseként jött létre.

Mi a Valentino márka története?

Az 1990-es években Valentino elismerést szerzett a kontrasztokkal végzett merész kísérleteivel. Gyűjtemény Punk-Chic Collection (1994) ötvözte a punk érzékenységet a haute couture eleganciájával, ami éles kontraszt volt az akkori divatban. Abban az időben, amikor a minimalizmus dominált, Valentino az extravaganciára és az éles kontrasztokra összpontosított. A tervező úgy döntött, hogy a punk kultúrára jellemző elemeket használ, mint például: csapok, szálak és nyers anyagok, majd építsd be őket egyedi, kiváló minőségű alkotásokba. A bátorság és a művészi kísérlet megnyilvánulása volt ez, amely megmutatta, hogy a divat nem csak rafinált, hanem kivételesen érzéki és lázadó is lehet.

Új menedzsment

Bár a tervező az 1990-es években eladta márkáját, ez nem jelentette a divatvilágra gyakorolt ​​befolyásának végét. 2007-ben átvették a művészeti vezetői posztot Maria Grazia Chiuri és Pierpaolo Piccioli, aki új energiát vezetett be a márkába. Munkáik Valentino örökségére utaltak, miközben modernitást és frissességet mutattak be. A divatház átvétele után a márka egy romantikusabb és finomabb stílus felé mozdult el. Operagyűjtemény 2008-ból példa erre a megközelítésre. Ez egy olyan kollekció, amely kecsességet és szépséget áraszt, ugyanakkor modern és tele van finom részletekkel.

Érdemes megemlíteni a kiválót is Rockstud Collection (2010). Ez az ikonikus kiegészítő sorozat az i cipőket vezette be a piacra esti táskák jellegzetes csillag alakú szegecsekkel, amelyeket “sziklaszegecseknek” neveznek. Az 1994-ben megjelent kollekció is érdekes megjelenést mutatott Etno-punk gyűjtemény (2020). Pierpaolo Piccioli kísérlete volt, hogy a hagyományos etnikai mintákat ötvözze a punk lázadás szellemével. A divatnak ez a harminc évvel ezelőtti kísérletező megközelítése egy teljesen új, rendkívüli változatban tér vissza a kifutóba.

A Valentino márka története – milyen most?

Ezért elmondható, hogy Pierpaolo Piccioli vezetése alatt a Valentino márka átalakult, és egyre több romantikus és finom esztétika. Tervei tele vannak finomsággal, csipke részletekkel, pasztell árnyalatokkal és légies szövetekkel. Ez a romantika az haute couture formájában. Valentino mégis hű marad az haute couture hagyományokhoz. A római székhely továbbra is a márka szíve, és minden kollekció Olaszország szellemét, a kézművesek kézművességét és a tervezők szenvedélyét tükrözi. A kivitelezés és a minőség iránti elkötelezettség továbbra is a márka alapja.

A Valentino márka története a divat szerelmeseinek generációit inspirálja

A márka sok változáson ment keresztül, de továbbra is hű maradt klasszikus gyökereihez. A Valentino dizájnja a klasszikus és a modern kombinációja, ami vonzóvá teszi őket az idősebb és a fiatalabb generációk számára egyaránt. A Valentino márka története nem csak egy lenyűgöző sikertörténet, hanem értékes tanulságok és inspiráció forrása is a jövő vállalkozóinak, divattervezőinek és a divatvilág szerelmeseinek. Azt mutatja, hogy az ihletet különféle helyeken lehet találni, például kultúrában, művészetben, történelemben vagy akár zenében. Ez arra ösztönöz, hogy kreatív inspirációs forrásokat keressen, és folyamatosan fejlessze látásmódját. Blogunkon is olvashatsz a Hugo Boss márka története és Versace.